Kategórie
WordPress

WooCommerce a automatická fakturácia so SuperFaktúra.sk

WooCommerce je free rozšírenie a celý ekosystém, s ktorým môžete predávať na WordPress webe. K predávaniu zákonite patria aj faktúry a skôr či neskôr príde vhod ich automatické generovanie. V tejto veci nepoznám lepšie riešenie ako SuperFaktúra.sk.

{„type“:“block“,“srcIndex“:0,“srcClientId“:“d567f249-1e3c-45c5-899d-a9e00d780fcd“,“srcRootClientId“:“0235e6d8-afe8-41de-9a27-e090da48c77b“}

Veľkou výhodou Superfaktúry je API a najmä pripravené moduly pre redakčné systémy. Ten pre WooCommerce majú na svedomí kamoši z Webikon. Ušetril mi kopec času a funguje spoľahlivo.

Ako to funguje

Na prepojenie WooCommerce webu so SuperFaktúrou potrebujete prémiový program, ktorý ako jediný obsahuje API. Stojí 12,40€ mesačne (ponúkam ti zľavu 15%), no táto investícia sa vám veľmi rýchlo vráti. Ak si chcete všetko najprv skúsiť, odporúčam 30-dňový plnefunkčný trial. Ja som platbu posielal na druhý deň 🙂

S platným premium kontom si stačí stiahnúť WordPress plugin a zadať privátne API kľúče.

Nastavenia WooCommerce

Po úspešnom nastavení prepojenia dostáva zákazník faktúru priamo s defaultným potvrdzovacím e-mailom. Faktúru nájdete aj v prehľade objednávky v admine.

Default WooCommerce email s odkazom na SuperFaktúru

Podmienky na generovanie (pred)faktúr

Celá mágia sa skrýva v týchto položkách. Tu si môžete nastaviť, v akom stave objednávky sa má generovať (pred)faktúra. Nechýba samozrejme možnosť (pred)faktúru nevytvárať. Podmienky pracujú so stavmi objednávok a platobnými možnosťami. Nastavte ako potrebujete.

Podmienky na generovanie faktúr.
Podmienky na generovanie faktúr.

 

Podmienky na generovanie predfaktúr.
Podmienky na generovanie predfaktúr.

Na obrázku je znázornené takéto nastavenie:

 • Ostrá faktúra je generovaná iba pri platbe online cez CardPay a TatraPay. Ostatné platobné možnosti ostrú FA nevytvárajú.
 • Predfaktúra je vygenerovaná pri objednávke s platbou prevodom a na dobierku. Ostatné možnosti predfaktúru nevytvárajú.
  BTW, ostrú FA k predfaktúre je potrebné spraviť ručne cez SF a poslať. Zatiaľ.

Číselníky, VS a iné možnosti

Číselníky je možné nastaviť zvlášť pre predfaktúru (SF ich označuje ako zálohové FA) aj faktúru oddelene. Ak už ale máte číselníky nastave priamo cez SF, odporúčam túto možnosť vôbec nepoužívať – Custom invoice numbering ponechať vypnuté. Podobné možnosti máte aj s variabilným symbolom.

Ak už máte číselníky nastave priamo cez SF, odporúčam Custom invoice numbering ponechať vypnuté.
Ak už máte číselníky nastave priamo cez SF, odporúčam Custom invoice numbering ponechať vypnuté.

Na faktúru môžete dostať aj zvolený spôsob dodania a úhrady. Stačí napárovať aktívne možnosti WooCommerce s tými, ktoré ponuka SuperFaktúra.

Možnosti platby na faktúre.
Možnosti platby na faktúre.

 

Možnosti dodania na faktúre.
Možnosti dodania na faktúre.

Výhody SuperFaktúry

 • Výborná služba za dobrú cenu
 • QR kódy pre platby mobilom
 • Možnosť platiť faktúry online aj bez VLASTNEJ platobnej brány
 • Viac prístupových účtov, napr. pre účtovníka
 • Exporty do ekonomických softov
 • Exporty pre kuriérov a Slovenskú poštu
 • Automatické pripomienky / poďakovania za platbu
 • Možnosť prevádzkovať viacero firiem pod jedným účtom
 • Priebežná aktualizácia Woo pluginu
 • Skladové hospodárstvo (automatizované)
 • Možnosť viesť prehľady o nákladochZľava pre followerov

Začni so SuperFaktúra.sk ešte dnes a využi zľavu 15%. Zľavový kód nájdeš na stránke Zľavy a kupóny.

Autor: Karol Vörös

Ako tvorivý človek som sa našiel v marketingu. Venujem sa webom, e-commerce a produktovému manažmentu.

7 odpovedí na “WooCommerce a automatická fakturácia so SuperFaktúra.sk”

Ahoj Karol. Viete mi prosím poradiť ako nastaviť plugin tak, aby sa na faktúre v systéme superfaktúry zobrazovalo číslo objednávky v kolónke „číslo objednávky“ a nie ako poznámka nad položkami? Exportujem následne faktúry do omegy a rád by som mal v omege pri každej faktúre pridelené aj číslo objednávky. A dá sa nejako nastaviť splatnosť fa napr. pri dobierke pri výstupe z pluginu? Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom, Rob.

Ahoj Karol. Vedeli by ste mi prosím poradiť, ako nastaviť aby sa mi na vygenerovanej predfaktúre zobrazovali len ceny s DPH ? Teraz mi zobrazuje rovnakú sumu s DPH aj bez DPH.
Na predfaktúre by sa mali uvádzať len ceny s DPH. Skúšal som volať na podporu superfaktúry a tam mi bolo povedané, že to treba nastaviť v plugine SF, ale tam takúto možnosť nikde nevidím.
Vopred ďakujem za pomoc.
S pozdravom, Tomáš.

Ahoj Karol, odchytava tento plugin automaticky stavy platby nezaplatena VS zaplatena? Teda ak ma klient sposob platby prevodom tak objednavka caka na zaplatenie.V momente ked sa zaplati sa napriklad objednavka sama updtejtne a odosle na dalsie spracovanie.?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *