Zoznam služieb, nástrojov a firiem, ktoré mi pomáhajú každý deň napredovať, podávať lepšie výsledky a šetriť čas/peniaze.

Doména a hosting

Základom online identity je doména – adresa, na ktorej beží tvoj web. No a aby bežal, potrebuješ hosting.

Najkvalitnejšie riešenia na našom trhu ponúka WebSupport (#1) a Webglobe – Yegon (#2). Obe firmy a ich produkty poznám veľmi dobre – od roku 2018 pracujem pre WebSupport, 7 rokov predtým som pracoval pre WY.

WordPress a weby

Webovým stránkam dominuje WordPress a rovnako tomu bude aj niekoľko najbližších rokov. Je je to opensource CMS, s ktorým si môžeš vytvoriť a spravovať akýkoľvek web: firemnú stránku, e-shop, blog. Najlepšie všetko naraz. Výhodou WordPress je najmä tempo/kvalita vývoja, komunita používateľov/odborníkov, podpora hostingov a cena – je totiž úplne zadarmo.

Mojou najobľúbenejšou WordPress témou je jednoznačne The7. Druhá najpredávanejšia téma na themeforest ponúka široké možnosti nastavenia a prispôsobenia, výborne sa s ňou pracuje a neustále sa vyvíja. Je 100% kompatibilná s WooCommerce, obsahuje Visual Composer na prácu s obsahom a stojí iba 39 dolárov, jednorázovo pre jeden projekt. Použil som ju na tomto webe ale aj viacerých e-commerce projektoch.

The7 WordPress theme

WooCommerce a e-commerce weby

WooCommerce je najpopulárnejšia e-commerce platforma súčasnosti, ktorá premení tvoj WordPress web na e-shop. Okrem fyzických produktov podporuje aj virtuálne, takže môžeš predávať rôzne kurzy, e-booky a iný obsah. Rovnako ako celý WordPress, aj WooCommerce je zadarmo.

Každý poriadny predajný web podporuje platbu online. WooCommerce pluginy rôzných platobných brán nájdeš na platobnebrany.sk. Aj tu ti viem poskytnúť zľavu 20%.

Fakturácia

Na faktúry online je dlhé roky #1 SuperFaktúra. Ponúka prepojenie na WooCommerce a iné e-shopy, takže vďaka nej vieš celú fakturáciu automatizovať. Dostupných je množstvo funkcií, napr.: kniha jázd, exporty pre účtovníkov a ich ekonomické programy, exporty pre poštu/kuriérov, automatické párovánie platieb a pripomienkovanie tých oneskorených, podporu viacerých firiem/živností, online platby pre vašich klientov a veľa veľa ďalšieho. Mesačne už od cca 4€. Viem ti dokonca poskytnúť zľavu 15% 😉

SuperFaktúra.sk

Banka a financie

Z hľadiska firemného účtu a manažmentu financií je Tatra Banka ďalšie #1. Podľa prieskumu SuperFaktúra.sk ju používa 26% živnostníkov a až 41% firiem. Firemný účet získaš už za 7€, no lepší je ten za 19€. Online služby, platobná brána CardPay, mobilná appka a vychytávky ako VIAMO či zľava na tvoj súkromný účet robia z TB jednotku na trhu.

Produktivita

Všetky svoje poznámky riešim cez appku Evernote, ktorá beží na každom počítači či mobile. Prístup mám z viacerých zariadení, poznámky môžem zdielať kolegom a mať ich v podstate nekonečne veľa. Navyše, plne postačujúcá základná verzia je úplne zadarmo – sám ju používam.

Na tímovú prácu odporúčam BaseCamp. Je to naozaj TOP v oblasti, no TOP je aj jeho cena (99 dolárov/mesačne, pôvodne iba 29). Ak je to pre teba veľa, skús pozrieť napr. Asanu alebo Trello. Ak si sám, tak celkom fajn vec bol Wunderlist, ktorý dnes pokračuje pod značkou Microsoft To-Do.

Customer care a livechat

Na starostlivosť o zákazníkov/helpdesk a iné tickety využívam službu HelpScout (podporuje WooCommerce). Slovenský LiveAgent využívajú napr. aj naše hostingy, no jeho dizajn a použiteľnosť na prvý pohľad zaostáva.

Apple zariadenia

iStores je najväčšia sieť predajní Apple Premium Reseller na Slovensku a v Čechách. Majú výborné riešenia pre firmy aj jednotlivcov, napríklad smart leasing zariadení. Svoje Apple zariadenia riešim výlučne tam 🙂