Odporúčam

Zoznam služieb, nástrojov a firiem, ktoré mi pomáhajú každý deň napredovať, podávať lepšie výsledky a šetriť čas/peniaze. Na niektoré z nich ti ponúkam špeciálne zľavové kódy.

Doména a hosting

Základom online identity je doména – adresa, na ktorej beží tvoj web. No a aby bežal, potrebuješ hosting.

Najkvalitnejšie riešenia na našom trhu ponúka WebSupport (#1) a Webglobe – Yegon (#2). Obe firmy a ich produkty poznám veľmi dobre – od roku 2018 pracujem pre WebSupport, 7 rokov predtým som pracoval pre WY.

WordPress a weby

Webovým stránkam dominuje WordPress a rovnako tomu bude aj niekoľko najbližších rokov. Je je to opensource CMS, s ktorým si môžeš vytvoriť a spravovať akýkoľvek web: firemnú stránku, e-shop, blog. Najlepšie všetko naraz. Výhodou WordPress je najmä tempo/kvalita vývoja, komunita používateľov/odborníkov, podpora hostingov a cena – je totiž úplne zadarmo.

Mojou najobľúbenejšou WordPress témou je jednoznačne The7. Druhá najpredávanejšia téma na themeforest ponúka široké možnosti nastavenia a prispôsobenia, výborne sa s ňou pracuje a neustále sa vyvíja. Je 100% kompatibilná s WooCommerce, obsahuje Visual Composer na prácu s obsahom a stojí iba 39 dolárov, jednorázovo pre jeden projekt. Použil som ju na tomto webe ale aj viacerých e-commerce projektoch.

WooCommerce a e-commerce weby

WooCommerce je najpopulárnejšia e-commerce platforma súčasnosti, ktorá premení tvoj WordPress web na e-shop. Okrem fyzických produktov podporuje aj virtuálne, takže môžeš predávať rôzne kurzy, e-booky a iný obsah. Rovnako ako celý WordPress, aj WooCommerce je zadarmo.

Každý poriadny predajný web podporuje platbu online. WooCommerce pluginy rôzných platobných brán nájdeš na platobnebrany.sk. Aj tu ti viem poskytnúť zľavu 20%.

Zľava na platobné brány pre WooCommerce

Pre SK e-shopy odporúčam nákup pluginu na https://platobnebrany.sk. Pri nákupe použi kód kavoros2019 a získaj zľavu 5%.

Fakturácia

Na faktúry online je dlhé roky #1 SuperFaktúra. Ponúka prepojenie na WooCommerce a iné e-shopy, takže vďaka nej vieš celú fakturáciu automatizovať. Dostupných je množstvo funkcií, napr.: kniha jázd, exporty pre účtovníkov a ich ekonomické programy, exporty pre poštu/kuriérov, automatické párovánie platieb a pripomienkovanie tých oneskorených, podporu viacerých firiem/živností, online platby pre vašich klientov a veľa veľa ďalšieho. Mesačne už od cca 4€. Viem ti dokonca poskytnúť zľavu 15% 😉

Zľavový kód SuperFaktúra

5x zľava 15% na akékoľvek platené členstvo, aplikovateľná na https://moja.superfaktura.sk/kupon. Stačí skopírovať jeden z kódov.

95e6ad4a0a8c9958d762
02b52c1f1dfc6e4c1e43
56ff9f5cf320e69b10a4
1e3e6ec0eab70cc52d91
2e70bb054155b89d01f7

Banka a financie

Z hľadiska firemného účtu a manažmentu financií je Tatra Banka ďalšie #1. Podľa prieskumu SuperFaktúra.sk ju používa 26% živnostníkov a až 41% firiem. Firemný účet získaš už za 7€, no lepší je ten za 19€. Online služby, platobná brána CardPay, mobilná appka a vychytávky ako VIAMO či zľava na tvoj súkromný účet robia z TB jednotku na trhu.

Produktivita

Všetky svoje poznámky riešim cez appku Evernote, ktorá beží na každom počítači či mobile. Prístup mám z viacerých zariadení, poznámky môžem zdielať kolegom a mať ich v podstate nekonečne veľa. Navyše, plne postačujúcá základná verzia je úplne zadarmo.

Na tímovú prácu odporúčam BaseCamp. Je to naozaj TOP v oblasti (99 dolárov/mesačne). Ak je to pre teba veľa, skús pozrieť napr. Asanu alebo Trello.

Customer care a livechat

Na starostlivosť o zákazníkov/helpdesk a iné tickety využívam službu HelpScout (podporuje WooCommerce). Slovenský LiveAgent využívajú napr. aj naše hostingy, no jeho dizajn a použiteľnosť na prvý pohľad zaostáva.

Apple zariadenia

iStores je najväčšia sieť predajní Apple Premium Reseller na Slovensku a v Čechách. Majú výborné riešenia pre firmy aj jednotlivcov, napríklad smart leasing zariadení. Svoje Apple zariadenia riešim výlučne tam 🙂