Čo som si odniesol z WordCamp Praha 2016

WordCamp Praha 2016

Ako fanúšik WordPress a aktívny člen WPSK komunity som si pražský WordCamp nemohol nechať újsť. Stretnúť na jednom mieste takmer 300 nadšených userov a developerov, vymeniť si skúsenosti, rozšíriť obzory a rozvíjať komunitu. Práve o tomto sú podujatia ako WordCamp a práve preto ich mám rád.

Hneď na úvod musím pochváliť celý tím organizátorov. Výborné prednášký (ktoré išli ukážkovo podľa rozvrhu), skvelé miesto (VŠE Praha) a priam tvoríva atmosféra. Takmer po každom speakrovi som si značil poznámky a klikal vo wp-admine.

Webglobe - Yegon
Ďalšie ďakujem patrí Webglobe – Yegon, ktorý moju cestu zasponzoroval a našej WPSK skupinke, s ktorou som strávil skvelý víkend.

Slovenská výprava na WordCamp Praha 2016 už ubytovaná.

Posted by Ján Bočínec on Friday, 19 February 2016

 

Prednášky a program

Bezpečnosť WP od Vláďu Smitka vzbudila celkom záujem. Priniesol skvelé tipy pre userov, ako chrániť svoj web. Ak vás táto téma zaujíma, prezrite si slajdy na slideshare.  Osobne som ale išiel vypočuť Tomáša, ktorý sa podelil o svoje skúsenosti s komunikáciou s klientami.

Výborný pokec o linkbuildingu podal Filip Podstavec. Chalan má naozaj veľký rozhľad. Jeho výroky o EGU si budem ešte dlho pamätať.

WordCamp Praha 2016

Zvyšok doobedia som strávil na prednáške o webovej analytike, kde sa rozoberali možnosti Google Tag Managera. Používam ho už dlho a jeho výhody som zhrnul jasne.

Po obede, ktorý osobne hodnotím ako menej zvládnutý som si vypočul Filipa, ktorý hovoril o UX a testovaní webu (použiteľnosti) spolu s Petrom, ktorý hovoril o mne veľmi blízkej téme – plánovanie tvorby webu.

Workshop zameraný na ambiciózny projekt VersionPress som zmeškal. No čo som počul a videl, je to fakt bomba, ktorá určite zamáva WordPress svetom. Držím palce!

Celkom to žilo aj na Twitteri pod hastagom #WordCampPraha. Niektoré posty a výroky stoja za to.

Drupalista na WordCampe:

https://twitter.com/xKatka/status/701094213035933696

Komunita

Čo sa mi fakt, že páči je komunita ľudí okolo WordPress. Tá CZ je údajne trochu slabšia ako tá naša. Preto ma teší, že Peťo začal nedelný Contributors’ Day a hovoril o prekladoch a lokalizácie.

Ďalším svetlým príkladom boli „kolegovia“ z Českého hostingu. Ako človek, čo stojí za WordPress hostingom vo Webglobe – Yegon som s nimi hodil reč a pokecal o hostingu v ČR. Mám rád, keď spoločný záujem prekonáva hranice „konkurencie“. Ako markeťák som samozrejme ocenil aj ich krásne kolegyne, ktoré dobre fungovali.

Vidíme sa v Bratislave

Tento týždeň nás čakajú februárové meetupy a o dva mesiace bratislavský WordCamp. V Prahe bolo celkom silné zastúpenie SVK scény, tak verím, že to bude aj opačne.

O WordCamp Praha 2016 napísali aj:

Od Karol Vörös

Mojim daily jobom je produktový manažment vo WebSupporte. Ako freelancer pomáham podnikateľom predávať online.

3 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *