WordCamp Brno 2017

Organizátori a speakri na WordCamp Brno 2017

Stručný report z prvého brnenského WordCampu + moja prednáška.

Skvelé zvládnutá akcia

Skúsený tím organizátorov sa riadne vytiahol a pripravil bez debát prvotriedne zvládnutý WordCamp. Z pohľadu návštevníka, speakra ale aj organizátora WordCamp Bratislava som nenašiel ani jedno zaváhanie. Silný tím, krásne priestory Stavebnej fakulty VUT, špičkový catering, zvládnutý program. Orgom posielam ďakujem a veľkú pochvalu.

Pozri si aj moju prednášku o analytických nástrojoch pre WooCommerce e-shopy.

Rýchly program

Program sa krátke pred eventom zmenil. Každý speaker dostal priestor cca 20 min. Išlo sa hneď k veci a neriešili sa omáčky okolo. Výborným pointom pre účastníka tak bolo, že si mohol vychutnať každú jednu prednášku. Zatiaľ bolo vždy zvykom, že si skrátka musíte vybrať jednu, nakoľko súčasne bežia dva bloky. Z môjho pohľadu sa tento pokus vydaril. Sám som bol na začiatku skeptický, no určite to budeme zvažovať aj na WordCamp Bratislava 2018, prípadne v Žiline, ktorá to stihne ešte tento rok.

Slabá komunita

Jediným sklamaním českého WordPress je slabá komunita. Naďalej chýba komunita ľudí, ktorá by sa stretla na Contributors Day (na druhý deň) a čo to porobila. Na druhý deň dorazila hŕstka ľudí, aj to drvivá väčšina z nás bola Slovákov. Takže sme pracovali na slovenskom preklade. Pokiaľ sa toto nezmení, naďalej WordPress ťahať za slabší koniec. A pritom odborníkov a šikovných ľudí je tam celkom dosť.

Mood na social

 

Od Karol Vörös

Špecialista na prevádzku webov, markeťák, produkťák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *