Viac-jazyčné príspevky na Facebook Page

multilanguage fb page

Viac-jazyčná komunikácia na Facebooku je úplne jednoduchá a pritom robí viacerým značkám vrásky na čele. Než postovať 1 príspevok v dvoch jazykoch, využite cielenie publika a jazykové mutácie. 

O čom je reč? No predsa o príspevkoch, kde napíšem status v slovenčine a potom v angličtine a nedajbože ešte v niečom ďalšom. Viď náhodná ukážka:

Viac-jazycny prispevok na Facebooku.
V takomto príspevku používateľ nakoniec vôbec nemusí nájsť „svoj jazyk“.

Aby ste mohli vytvárať viac-jazyčné verzie príspevkov a oslovovať širšie publikum, nemusíte byť hneď globálna stránka so zadefinovanými regiónmi.

zmena regiónu na facebooku

Ukážkovým príkladom je FB stránka ESET. Ak ju pozriete so slovenským (a na slovenčinu nastaveným) profilom, príspevky uvidíte v slovenčine. Rovnako aj pri iných jazykoch a krajinách. To už je ale iný level.

Ako na to

  1. Otvorte nastavenia vašej FB Page.
  2. V general settings nájdite položku „Allow people who manage this page to write posts in multiple languages“. Tú zapnite.
  3. Hotovo.
Zapnutie možnosti prispievať v inom jazyku
Stačí zapnúť…

Jeden status. Viac jazykov.

Po úspešnom aktivovaní sa pri písaní nového príspevku objaví možnosť zadať preklad vášho príspevku. Zaujímavosťou je, že o preklad sa pokúsi aj sám Facebook automaticky. Poteší.

Zadávanie nových prekladov
Kliknutím sa zobrazí ponuka, …
Zadávanie nových prekladov
… kde máte možnosť požadovné jazyky.

Takto nastavený príspevok sa chová stále ako jeden príspevok. To znamená, že komentáre a páčikovia ostávajú pekne na jednej kope. Podľa nastavenia používateľa sa zobrazia zadané jazyky alebo vždy aspoň ten základný. V ukážke by to bola SVK verzia.

Jednoduché, že?!

Publikované
Kategorizované ako Nezaradené Označené ako ,

Od Karol Vörös

Mojim daily jobom je produktový manažment vo WebSupporte. Ako freelancer pomáham podnikateľom predávať online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *