Tvrďák Košice 2016

Tvrďák Košice 2016

Prvé kolo na východe bolo pre mňa krstom ohňom. Považujem sa za celkom trénovaného a odolného jedinca, no to čo vymysleli v Košiciach, predčilo nie len moje očakávania. Zároveň som prežíval dva extrémne fajn týždne, takže emóciami to vo mne prekypovalo. 

Úvodné stúpanie celou zjazdovkou, skvelé poradie prekážok, moje „obľúbené“ blato nasledované ďalším stúpaním ma doslovo rozložilo. Nakoniec až tak, že som lapal po dychu a prekonal asi menší infakt. Na hrudi sa mi spravila modrina.

Cestou dolu som si dva razy vytkol nohu (tretí krát na druhý deň) a za úžasného pokriku Bašky som došiel do cieľa. Ak sa to dalo nazvať chôdzou.

V cieli Tvrďáka

Takto rozobratý – fyzicky, či psychicky som nebol asi nikdy počas mojej športovej kariéry. Hold, skúseností som načerpal zase kopec.

Z prekážok mi prišli najviac tvrdé:

  • šplh na lane
  • kyblik s kamením
  • blato
  • plazenie sa do kopca na voňavej tráve
  • plazenie sa tunelom

Tvrďák Košice 2016 blato

Odporúčanie pre začiatočníkov:

Trénujte

Súťažiť na podobných pretekoch bez tréningu je čistý hazard. Nepoznáte sa, nepoznáte možnosti svojho tela a môžete ľahko prísť k úrazu. Trénujte tak aspoň niekoľko týždňov dopredu. Kondične aj silovo.

Tvrďák Košice rozcvička
Na moju rozcvičku dohliadal môj „realizačný tím“.

Trénujte beh do kopca

Úvodný rozbeh bol dlhý a do prudkého kopca. Dajte si tak niekoľko bežeckých tréningov do kopca. Budete vedieť odhadnúť svoju silu a výdrž a nezlomí vás to hneď na začiatku.

Tvrďák Košice 2016

Dávajte na seba pozor

Prekračovanie hraníc a svojich možností nesie vždy isté riziko. Pri behu dolu kopcom je priestoru na zranenie ešte viac. Ja som si vytkol prvýkrát nohu práve cestou dolu. A to som dosť drzdil a nechával priestor rýchlejším (a bláznivejším).

Nakoniec ma zradila aj kondícia a takmer som to vzdal – pichalo ma pri srdci a nevedel som sa nadýchnúť. Prešlo to, no nemuselo to tak byť.

Záver

V čase písania mám za sebou už aj Tvrďáka v Bystrici. Ak to chcete zažiť na vlastnej koži, tento rok sa môžete ešte prihlásiť na bratislavský pretek. Organizátorom patrí ďakujem 😉

Publikované
Kategorizované ako Personal Označené ako

Od Karol Vörös

Mojim daily jobom je produktový manažment vo WebSupporte. Ako freelancer pomáham podnikateľom predávať online.

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *