Tri life-hacky e-shopistu

Do pozornosti sa mi toto leto dostalo viacero vychytávok, tentokrát zameraných na vybavovanie a posielanie objednávok poštou. Opíšem ich stručne a nechám na teba, či sa ti hodia alebo nie.

Poštová karta

Pokiaľ posielaš zasielky cez Slovenskú poštu, zrejme ťa tak isto ako mňa trápi nemožnosť platiť kartou. Každý krát si musíš vybrať hotovosť a nakoniec odchádzaš s hŕstkou drobných. Nuž a čudujme sa všetci, pošta sa pochlapila a pripravila Poštové karty, ktoré nabiješ a potom s nimi môžeš platiť. Ku kartám sa poskytuje aj tzv. Prémiový program, ale tú prémiovosť som zatiaľ neobjavil.

Vybavenie je zložité, plné papierov a zdesených pohľadov tetušiek na pošte. Perlička na záver, dobitie cez internet je spoplatnené, to osobné na pošte nie. Pripomína mi to trápne Cinema City s ich „manipulačným poplatkom“ pri kúpe lístka cez net. Ale funguje to a to je zatiaľ stačí. O karte samotnej dám aj vlastný post.

Poštová karta - komerčná

Samolepiace etikety

Elektronické podávanie zasielok cez EPH ti hádam nemusím predstavovať. Vyplníš údaje a na konci môžeš vytlačiť 4 podacie lístky na jednu A4. Už len vytlačiť a nalepiť. So samolepiacimi etiketami rozmeru nemusíš A4 strihať a šaškovať s lepiacou páskou. Primitívna blbina, ktorá mi doteraz nenapadla. Kupuj po 100ks 😉

samolepiace etikety A4 105x148

Ticketovací systém s prepojením na e-shop

Náš GraviFit za posledné mesiace výrastol natoľko, že Outlooky a Mail appky nestačia a a mailovú komunikáciu potrebujeme riešiť cez ticketovací systém. Tých je na trhu kopec. Mál som skúsenosť so slovenským Live Agentom, no nesedel mi po stránke UX a funkcií. Nakoniec sme sa rozhodli pre „amerikánsky“ HelpScout. Vyššia cena, no lepšie UX a najmä napojenie na WooCommerce a rôzné služby, napr. MailChimp. Ešte raz, ticketovací systém napojený na Woo! Výsledok? Píšeš si s klientom a priamo v appke vidíš lifetime value a posledné objednávky. V prípade napojenia na MailChimp máš zase možnosť vidieť stav prihlásenia do vybraných listov. Integrácia Woo si ale vyžaduje spoplatnený plugin z WooCommerce.com.

Integrácia WooCommerce + HelpScout
zdroj: helpscout.net

Za tipy na kartu a etikety ďakujem Katke. Je to tiež veĺká e-commerce odborníčka, tak ju sleduj!

Publikované
Kategorizované ako Ostatné

Od Karol Vörös

Mojim daily jobom je produktový manažment vo WebSupporte. Ako freelancer pomáham podnikateľom predávať online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *