Tento rok (a aj každý pred ním) bol bohatý na viaceré totálne zvrátené hnutia, boje a myšlienkové vojny. Od našich zákonodarcov ale aj „verejných mienkotvorcov“. Po pochodoch za ochranu života, proti homosexuálom a nakoniec aj migrantom mu máme víťaza tohto roku. Vrcholom programu bolo hlasovanie za zakázanie interupcie a umelého oplodnenia. 

A tak sa pýtam, ako vôbec o týchto veciach môže niekto hlasovať? Dobu, kedy sa tu zakazovalo aj obyčajné slovo už máme nadobro za nami a som rád, že som ju nezažil. No niektorí naši zákonodárcovia by su ju zrejme radi zopakovali.

Nákazlivá homosexualita

Nevyspelosť ľudu bolo možné pozorovať zbrojením proti homosexuálom. Zakazovať, zakazovať a zakazovať. Akoby to bolo niečo nákazlivé, niečo čo treba zahubiť.

Nie som homosexuál, ale myslím, že je každého vec, akým životom žije. Ak ho to robí štastným a neobmedzuje to slobodu iného, tak prečo nie.

Prirodzené to určite nie je. Ale ako narúša životy nás ostatných to, že chlap príde domov za iným chlapom a nažívajú si v pohode. A, že by chceli vychovávať dieťa? Že z neho spravia ďalšieho homosexuála? Ale prosím vás. To nie je choroba…

V mnohých prípadoch bude takáto rodina ďaleko lepšie fungujúcim „kmeňom spoločnosti“ ako rozvedená rodina, kde každý pindá na druhú stranu. Ja sám pochádzam z neúplnej rodiny, no niekedy si vravím, že tie úplné to nemajú o nič lepšie – ak nefugujú.

Chráňme si krajinu

K téme „migrácia“ sa vyjadrovať nejdem. Je to ďaleko rozsiahlejší problém, ako si trúfam analyzovať. Možno tak „po 3 pivách“.

Čo však ale analyzovať môžem je to, ako sa z nás vytráca ľudskosť. Svet nie je len naše malebné a krásne Slovensko. Svet okolo nás je často dosť veľký „shithole“, kde sa človek bojí pustiť deti do školy, lebo vonku zúri vojna „za lepšie zajtrajšky“ alebo len preto, že niekoho názor je „správnejší“.

Neviem ako vy, ale ja by som určite zbalil seba a svoju rodinu a putoval do „civilizované sveta“, ktorý poznám z TV. Pre nás je tento svet západ, pre nich je to asi celá Európa. Svet, kde je sloboda, možnosti, vzdelanie… skrátka lepší život.

Civilizovaný svet ale týmto ľudom  ukázal v niektorých prípadoch pravý opak. Staviame 2m múry ako za železnej opony.

Krajinu a režim si treba chrániť, ale stále sme ľudia a mali by sme hľadať možnosti, ako pomáhať iným ľudom.

Muž rozhoduje o žene

Čo ma ale pobavilo najviac, je hlasovanie o zákaze interupcie a umelého oplodnenia argumentujúc tým, že chránime život a iné voloviny.

Aký len život čaká dieťa, ktoré je nechcené? Aký len život má vôbec niekoľko týždňový plod? Áno, už nie je malý ako hrášok, no jeho existencionalita v zmysle, uvedomujem si sám seba je čistá haluz. Je to život, ale za akú cenú…

Spôsobov ako môže žena „nechcene“ otehotnieť je naozaj dosť a niekedy to proste „fakt nevydá“.

Reči o (ne)zodpovednosti sú na mieste, ale nie je aj tak zodpovednejšie zariadiť veci tak, že proste neposerem život sebe, dieťatu a možno aj svojím blízkym?

Aký len život čaká dieťa, keď sa o neho matka nevie postarať. Keď mu dá najavo, že ho nechce a skončí v „decáku“.  Celý život si bude pokladať otázku, prečo ho nikto nechce a bude ochudobnené o to najcennejšie, čo môže rodina a domov poskytnúť. Lásku.

A myslím, že žiadna žena sa pre interupciu nerozhodne len tak. Je to zrejme jedno z tých najťažších rozhodnutí, pred akým môže žena(matka) stáť. Ak sa už ale rozhodne, zrejme má na to pádny dôvod. Doba pokročila a ak je tieto veci možné zariadiť, prečo ich zakazovať? Prečo niekoho nútiť do niečoho, čo nechce?

A vôbec… Prečo o zákaze interupcie hlásajú muží? Tí, ktorých sa to zas a opäť v podstate ani netýka.

A to, že hlasovanie obsahovalo aj návrh na zakázanie umelého oplodnenia? Z prvej ruky viem, aký zázrak je dnes mať zdravé dieťa. Vôbec, bez komplikácii ho porodiť a často aj počať.

Kopec ľudí však ale deti mať nemôže a tak je logické, že sa obrátia na možnosti modernej medicíny. A tu nám to chce niekto zakázať. Opäť, akým právom chce niekto uberať to najzákladnejšie právo? Na jednu stranu chránia rodinu, na druhú ju zakazujú.

Zakázom sa často nič nevyrieši. „Život si nájde cestu“ a ľudia su vynaliezaví. Zakážeš internet? Ľudia nájdú spôsob ako komunikovať. Zakážeš homosexualitu? Aj tak budú spolu. Zakážeš interupciu? Bude sa robiť nelegálne a „na ulici“…

12374773_886948314686374_2414127468156113701_o

Publikoval Karol Vörös

Ako tvorivý človek som sa našiel v marketingu. Venujem sa webom, e-commerce a produktovému manažmentu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *