PHP 7.2 a WordPress

PHP 7.2 a WordPress

PHP 7.2 je v súčasnosti minimálnou požadovanou verziou PHP pre bezproblémovú prevádzku WordPress webu. Ak bežíte na inej verzii, je najvyšší čas na aktualizáciu.

Aktualizované požiadavky vychádzajú z podporovaných verzií podľa PHP.NET. Aktívny vývoj prebieha iba pre verzie PHP 7.1 a PHP 7.2. Verzie 5.6 a 7.0 sú bez aktívneho vývoja a získavajú iba bezpečnostné záplaty, aj to len do konca roku 2018. Všetko pod 5.6 je zastaralé a všeobecne nevhodné na produkčné nasadenie.

Podporované verzie PHP, early 2018

PHP 7.2 a slovenské hostingy

Dobrou správou je, že popredné slovenské hostingy majú PHP 7.2 dostupné. Odporúčanie je tak jasné – ak tvoj web beží na staršej verzii, ponáhľaj sa do admin rozhrania hostingu a prepni to. Získaš vyšší výkon, lepšie zabezpečenie a bezchybnú podporu.

Zmena PHP verzie na hostingu WebSupport
Zmena PHP verzie na hostingu WebSupport.
Zmena PHP verzie na hostingu WY
Zmena PHP verzie na hostingu WY.

Štatistiky zo sveta

Podľa wordpress.org/about/stats/ beží takmer cca 36% WordPress webov na starých PHP. Zo zvyšku je stále 40% PHP 5.6 čo tiež nie je žiadna sláva. PHP 7.x verzie sú stále minoritné, pritom poskytujú kopec noviniek, násobne vyšší výkon a sú kryté bezpečnostnými aktualizáciami. K tejto problematika sa zoširoka vyjadril aj Joost de Valk z Yoast.

Aktívne verzie PHP podľa WordPress.org, 02/2018
Aktívne verzie PHP podľa WordPress.org, 02/2018

Od Karol Vörös

Špecialista na prevádzku webov, markeťák, produkťák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *