Moja skúsenosť s novou KIA PROCEED GT

KIA PROCEED, blue flame

KIA PROCEED je krásne auto. Vo februári sme s manželkou objednali GT verziu a tešili sa na nové auto. Tu naša radosť skončila. Spoiler alert: objednávku sme zrušili.

Nevyrobená, ani po 3 termínoch

Náš PROCEED GT sme objednali 8.2.2019 s termínom dodania 4.5.2019. Boli sme prvým klientom u daného predajcu. Termín dodania sa blížil, no informácie neprichádzali. Na poslednú chvílu sa termín výroby (nie dodania) posunul. Najprv o týždeň, potom o ďalší. A potom o celý ďalší mesiac. Prestalo ma to baviť.

Dostali sme 3 termíny dodania. Nesplnené a posunuté. Objednávku sme zrušili. Ani jedno dodané vozidlo zatiaľ. Možno to bolo iba predajcom, lebo iní už mali aspoň svoje predvádzačky. Prešiel ďalší mesiac a vozidlo stále nie je vyrobené….

Nevrátená záloha

Najväčší gol?! Predajca Slovakia Auto nám nechcel vrátiť zálohu 1000€. Stalo sa tak až teraz v júli, po neúmernom množstve komunikácie. Pritom, výrobca nie je schopný auto vyrobiť a neustále odkladá termíny.

Veľmi nepríjemná skúsenosť, diametrálne odlišná od skvelého nákupu hneď vedľa v Autopolis (Hyudai).

GT vs GT-line: menej miesta

V GT je výrazne menej miesta ako v GT-line – tie športové sedačky sú zásadne väčšie a paradoxne vyššie. Až tak, že ak si vysoký ako ja (2m), budeš si šúchať hlavu o strop. Pritom v GT-line sme sa nasúkali 4 osoby. Z hľadiska miesta vo vnútri je lepšou voľbou žiaľ iba GT-line. Škoda, lebo tie GT sedačky boli super.

Jazda

Inak to jazdí veľmi príjemne a zvukový prejav je tiež fajn. 7-DCT prevodovka mi prišla maximálne v pohode. V „profi“ testoch ju väčšina recenzentov sprdla.

Ak aj teba KIA PROCEED zaujala a zvažuješ dodanie, informuj sa na dodanie.

Publikované
Kategorizované ako Personal

Od Karol Vörös

Mojim daily jobom je produktový manažment vo WebSupporte. Ako freelancer pomáham podnikateľom predávať online.

1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *