Dve tváre Paríža

Ja v Paríži, pri Louvre

Máme za sebou takmer týždeň v Paríži. WordCamp bol výborný, na mieste bolo cca 2K ľudí a všade bola veľmi fajn atmosféra. Čo nás ale prekvapilo bol samotný Paríž. Ten má minimálne dve tváre. Tá prvá, s pozlátkom, je romantické mesto s krásnymi miestami na trávanie času, spoznávanie kultúr a minutie trochu peniažkov. Tú smradľavú a špinavú okúsite až na mieste, keď sa zo stanice predierate stanicami a ulicami, ktoré vyzerajú výrazne inak ako čakáte. Tie prvé pocity, keď sme sa vydali ulicami k hotelu… núž cítili sme sa rôzne len nie zrovna bezpečne a príjemne. Na mieste sme zistili, že lokalita, v ktorej bývame nie je zrovna najlepšia, ale aj tak sme vedľa nás mali 4* hotel. Dívať sa z hotela na “usadlosti” utečencov, ktorí jedine čo majú sú provizórne lôžko a jeden druhého…. K hotelu sme tak chodili vždy iba Metrom. Dominika bola široko ďaleko jediná blondína ????

No a pre Francúzov ste často iba chudý turista z východnej európy. V jednom “nóbl” podniku pri Notre Dame nám dokonca najprv priniesli účet a až potom to, čo sme si objednali. Podľa môjho pozorovania ako jediným, keďže ostatní hostia si to užívali podľa zaužívaných zvyklostí. No a obľúbené spoty v meste? Hneď vedľa Notre Dame otrasná plechová budova, všade brutka bezpečnostné kontroly a tak sa vlastne cítite ako špatná socka z východu.

Najviac sa nám páčilo v Montmartre a Saint Germain. Tam to bolo asi všetko také ako sa o Paríži hovorí. Krásne miesto na vychádzku z polovičkou.

Publikované
Kategorizované ako Personal

Od Karol Vörös

Mojim daily jobom je produktový manažment vo WebSupporte. Ako freelancer pomáham podnikateľom predávať online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *