Nedávno som si zaobstaral krokomer. Od tej doby som nachodil viac, ako som dúfal. Zároveň som schudol, cítim sa fajn a mám so seba lepší pocit. Chceš aj ty?

Záľubu v krokovaní vo mne opäť vzbudila výnimočná osoba, ktorú týmto pozdravujem. Nech už je kdekoľvek na svete, ona to vie a som jej za to vdačný. Aj za tie momenty, kedy som musel drzať v ruke jej správnu ruku, aby jej krokomer náhodou nerátal zle. Koniec personal okienka…

Keď som si pred tromi rokmi kúpil auto, dal som sám sebe sľub, že aspoň 2 razy do týždňa ho nechám doma a pôjdem do školy/práce pešibusom. S pribúdajúcimi mesiacmi zo sľubu neostalo nič a väčšinu presunov som realizoval pohodlne autom. Nie, že by sa mi nechcelo… Skôr som preferoval pohodlie, niekedy klamlivé šetrenie času a taky ten status quo „veď na to máš to auto„.

Výborný relax

Ostatné týždne som zažíval perné chvíle, ktoré som ventiloval práve nekonečnými walkami a túrami. Zavrieť sa s depkou medzi štyri steny neprichádzalo do úvahy.

Samozrejme, walkera nerobím len pre depky – je to aj výborný relax. Psycho relax. Absolvovať 6,5h túru, kochať sa výhľadom na kopce, prírodu, prejsť sa bosý po krásnej lúke alebo sa len prechádzať v nedeľu ráno prázdnym mestom.

Výhľad z Predného Soliska
Výhľad z Predného Soliska, Vysoké Tatry

Usmev na duši sa mi objavil aj vo chvíľi, keď sa na ranné walky pridal  kamoš, čo bez auta ani do malého Tesca na rovnakej ulici nejde 😀 Je to nákazlivé.

Aktivita ako každá iná

Výhodou aj takej najobyčajnejšej vychádzky je to, že je to aktivita ako každá iná. Niekto by to dokonca nazval cardio akvivitou a ak chceš, nazývaj to tak aj ty.

Ak celý deň sedíš za počítačom, volantom, stolom a nakoniec si ľahneš do postele (ne)spokojný sám so sebou, choď von! Na začiatok naozaj stačí obyčajná vychádzka. Nemusíš hneď behávať či crossfitovať. Daj tomu niekoľko týždňov a budes sa cítiť ako kráľ.

Podobné veci som vravieval aj v časoch, keď som pôsobil ako tréner. Nie, že by tomu ale niekto veril viac. Budeš výnimka? Mal by si.

Publikoval Karol Vörös

Ako tvorivý človek som sa našiel v marketingu. Venujem sa webom, e-commerce a produktovému manažmentu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *