V živote sú 4 rôzne veličiny. Pracovať môžeš s každou z nich. No najčastejšie, za cenu ostatných. Čím sa platí v hre menom život?

Cenu niečoho ide vyčísliť aj inak ako peniazmi. Niektoré veci sú predsa zadarmo, stoja nás iba čas. Alebo čokoľvek z výberu nižšie.

Čas

Čas je asi jediná fér veličina. Nech sa aj na hlavu postavíš, každý z nás má k dispozícii 24 hodín denne. Sny, práca, povinnosti, zábava, oddych… môžeš robiť čokoľvek, len to stihni. Nestíhaš niečo? Asi to nie je pre teba priorita. Na tom nie je nič zlé, len sa to tak nauč pomenovať. Uľavíš sám sebe.

https://www.youtube.com/watch?v=syoIuvQ9P40

Peniaze

Každý ich má inak a pre každého majú iné hodnotu. Štastie za ne nekúpiš, ale veci, ktoré kúpiš ti úsmev na tvári vyčariť vedia. Alebo iným.

Vzťahy

Vzťah s kočkou, rodina, deti, priatelia. Cena za vzťah nie sú peniaze. Teda sú aj tie, ale je to najmä čas. Čas strávený s blízkymi. Kvalitný čas s myšlienkami tu a teraz, nie v práci a nie zajtra. Ale nie v mobile…

Ale, takými dobrými vzťahmi vieš zveladiť zdravie. Tvrdí to napr. aj viac ako 75 -ročná štúdia na Harwarde. Video si ozaj kukni, stojí za to.

Zdravie

Čas a zdravie majú spoločné to, že ich je obmedzené množstvo. Na rozdiel od času je zdravie nefér – niektorí z nás ho nemajú na rozdávanie.

Podstatné ale je, že cenou za niektoré veci to zdravie ozaj je. Vyskúšaj si makať nonstop, nespať a uvidíš, že aj z toho zdravia časom ubudne.

Rovnováha


Tak ako vo Star Wars, aj tu ide o rovnováhu. Všetko niečo stojí a tom to je. Bez ceny nie je hodnota, bez hodnoty nie je nič…Namixuj to podľa seba 😉

Publikoval Karol Vörös

Ako tvorivý človek som sa našiel v marketingu. Venujem sa webom, e-commerce a produktovému manažmentu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *