It Doesn’t Have to Be Crazy at Work (recenzia)

It doesn't have to be crazy at work, recenzia

Firma Basecamp a ich filozófia spôsobu práce mi je veľmi blízka. V najnovšej knihe od jej zakladateľov nájdeš odporúčania, ako si zachovať pokojné pracovné prostredie.

Predošlé knihy Reštart (Rework) a Práca na diaľku (Remote) som prečítal niekoľko krát. Asi je to ich formou výberu (krátkych) blogových príspevkou. Každý sa venuje určitej téme a veľmi trefne popisuje problému. V novej knihe It Doesn’t Have to Be Crazy at Work tomu nie je inak a aj tu nájdeš v podstate výber toho naj z blogu Signal v. Noise.

Ukážka z knihy: It doesn't have to be crazy at work.
Knihu som čítal ako e-book.

Pokoj

Ústrednou témou knihy je pokoj, resp. pokojná (calm) práca. Nenájdeš v nej presný a rozsiahlý návod. Každá kapitola ma max. 2-3 strany. Očakávaj skôr inšpiráciu a priestor na zamyslenie nad tvojím tvojím prípadom. Konkrétna je vždy len ukážka z Basecamp – čo riešili a ako sa k tomu postavili.


Myšlienky, ktoré ma oslovili

Pravidlá knižnice

„That’s what we did with our Chicago office at Basecamp. Rather than thinking of it as an office, we think of it as a library. In fact, we call our guiding principle: Library Rules“


V knižnici je automaticky každý ticho, aby nerušil toho druhého. V kancelárii by tomu mohlo byť rovnako, nie? Nemyslím tým hrobové ticho naprieč celou firmou. Napr. my Vo WebSupport máme „spoločné“ priestory kuchynky/chillu, kde to počas dňa žije. No pri stoloch, kde pracujeme ma diskusie rušia.

Menej je viac

„The only way to get more done is to have less to do.“


Overaná pravda o tom, že aby si toho spravil viac, potrebuješ mať toho menej na stole… Posledné mesiace je toto mojou veľkou poučkou. Stále nie som v ideálnom stave, ale osekávam čo sa dá. Iba tak sa viem plnohodnotne venovať mojim prioritám.

Low-hanging fruit

„The problem, as we’ve learned over time, is that the further away you are from the fruit, the lower it looks. …never forget that not having done something before doesn’t make it easy. It usually makes it hard.“


Poznáš to, nie? „To bude jednoduché, to máme raz dva hotové“… a potom sa po 3 mesiacoch pýtaš, kedy to už skončí 🙂

Ukážka z prvej kapitoly, It doesn't have to be crazy at work.
Ukážka z prvej

Odporúčam

Ak sú ti podobné témy blízke rovnako, určite budeš spokojný. Knihu si môžeš kúpiť v printovej podobe alebo elektronickej. V oboch prípadoch zatiaľ v pôvodnom ENG jazyku.

Zdroj ilustračnej fotky: Basecamp.com

Publikované
Kategorizované ako Ostatné Označené ako

Od Karol Vörös

Špecialista na prevádzku webov, markeťák, produkťák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *